محرک‌های فروش را بشناسید و فروش خود را افزایش دهید.

۱۴۰۰-۱۲-۲۴

محرک‌های فروش را بشناسید و فروش خود را افزایش دهید.

 


فروش پوشاک‌

از زمانی که بشر پا به این کره خاکی گذاشت، پوشاک جزء جدانشدنی زندگی روزمره‌اش و از نیازهای اساسی او به شمار می‌رود.

سال‌هاست که این نیاز به خاطر حس زیبایی دوستی و تنوع خواهی تبدیل به سرگرمی هم شده است. به دلیل توجه ویژه افراد به این نیاز و قابلیت شخصی‌سازی آن برای هر فرد، بازارهای پر رونقی برای آن ایجاد شده است و صنعت مد جزء صنایع نامی و پیشتاز است.

افزایش فروش پوشاک
افزایش فروش پوشاک

افزایش فروش پوشاک

شما چه به تازگی وارد پیشه فروش لباس شده باشید، چه سال‌ها در صنعت مد فعالیت کرده باشید یا حتی در فکر راه‌اندازی یک فروشگاه لباس باشید؛ طبیعی است که افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر یکی از اهداف اصلی شما باشد. بنابراین باید با روش‌های افزایش فروش آشنایی داشته باشید تا بتوانید بر حسب شرایط در زمان درست مناسبترین روش‌ها را بکار بگیرید و هر بهتر و بیشتر فروشتان را افزایش دهید. در این خصوص روش‌ها و استراتژی‌های مختلفی وجود دارد که برخی کم‌هزینه و بعضی پرهزینه‌اند از جمله انواع روش‌های مارکتینگی، استفاده از ابزارها و پلتفرم‌های آنلاین، انواع مختلف افزایش کیفیت محصول و بسته‌بندی و ارائه و غیره اشاره کرد.  ما در اینجا به محرک‌‌ های فروش در پوشاک می‌پردازیم.

محرک های فروش در پوشاک

جالب است که بدانید برای افزایش فروش، محرک‌های زیادی وجود دارند. یکی از پیچیده‌ترین ارگان‌های بدن انسن مغز است و محرک‌های بسیاری رو عملکرد آن تاثیر می‌گذارند. افکار مختلف روزانه، احساسات روزمره، پردازش‌ها و تصمیم‌گیری‌های مختلف و غیره مواردی هستند که مغز انسان هر روز با آن‌ها سروکار دارد. ذهن برای راحتی، تسریع و انتخاب تصمیم مطمئن در تصمیم‌گیری‌هایش دائما به دنبال محرک‌هایی است که بتواند در این مهم برایش کارگشا باشد. شما با شناسایی این محرک‌ها و استفاده از آن‌ها در کسب و کار خود به راحتی می‌توانید مغز انسان و تصمیماتشان را به سمت خود معطوف کنید. بیاید با هم با چند نمونه از این محرک های فروش در پوشاک آشنا شویم:

محرک‌های فروش در پوشاک
محرک‌های فروش در پوشاک

  • به مشتریان خود تصویر خوبی از خودشان هدیه بدهید.

آدم‌ها دوست دارند خوب به نظر برسند و مورد توجه قرار بگیرند. وقتی بتوانید به مشتریانتان خدماتی ارائه بدهید که از خودشان تصور خوبی داشته باشند، نسبت به کسب و کار شما احساس خوبی خواهند داشت و این یکی از قوی‌ترین محرک های فروش در پوشاک است. نیاز انسان‌ها به خاص بودن، ارزشمند بودن و مورد عشق ورزی واقع شدن به تصمیمات آن‌ها جهت می‌دهد.

 


  • در مشتریانتان احساس نیاز را تقویت کنید.

اغلب مردم با احساس نیاز بیشتر، تمایلشان برای خرید بیش از پیش می‌شود. به مشتری یادآوری کنید که در صورت نخریدن محصول شما چه چیزی را از دست می‌دهد. قدرت درد را جدی بگیرید و  از اهرم احساس برای افزایش تقاضا استفاده کنید. در این راه به نیازهایی اشاره کنید که محصول شما به آن‌ها پاسخ می‌دهد. اما غلو نکنید!

 


  • مزایای رقابتی محصواتتان را به رخ بکشید.

برای مردم راه حل مشکلاتشان بسیار حائز اهمیت است، پس به آن‌ها نشان دهید که محصول شما چه مزایایی برای خریداران دارد و چه دردی از ایشان را دوا می‌کند. صراحتا و با استفاده از کلمات مناسب، احساس خوبی را که مشتری با استفاده از محصول شما تجربه خواهد کرد به تصویر بکشید.

 


  • از دوپامین غافل نشوید.

جدید و جذاب باشید و خلاقانه به حس کنجکاوی مخاطبان پاسخ دهید. نوآوری عنصری است می‌توانید از آن برای افزایش رضایت افراد استفاده کنید. محصولات جدید، ارائه خاص و خلاقانه در کنار جذابیت‌های بصری می‌تواند مخاطبانتان را به وجد آورد و امتحان و استفاده از چنین محصولاتی باعث ترشح دوپامین در ذهن می‌شود. همه آدم‌ها به نوعی کنجکاوند، شما می‌توانید با استفاده از روش‌های خلاقانه و جذاب مخاطبانتان را طوری کنجکاو کنید که در پی شنیدن داستان شما و محصولاتتان باشند و بخواهند آن را تجربه کنند.

از دوپامین غافل نشوید.
از دوپامین غافل نشوید.

  • داستان سرایی کنید و تصویر بسازید.

از دیگر محرک های فروش در چوشاک داستان سرایی و تصویرسازی است. شما باید بتوانید با مخاطبانتان رابطه عاطفی برقرار کنید. روایت‌گر داستان کسب و کارتان و رضایت مشتریانتان باشید تا مخاطب هر چه بیشتر و بهتر با شما ارتباط برقرار کند و در جهت شناخت شما گام بردارد و از آنجایی که تصویر راحت‌تر و طولانی‌تر در ذهن می‌ماند حس خوب خرید از شما را به تصویر بکشید. در این راه از شرایط محیطی مانند رنگ‌ها و نورها به خوبی می‌توانید استفاده کنید.

 


  • اجازه دهید مخاطبان شما از نظریات مشتریان قبلی آگاه شوند.

در بین محرک های فروش در پوشاک نباید از نمایش نظرات مشتریان غفلت کنیم. در هنگام بررسی و ارزیابی محصول، نظرات مشتریانی که تجربه استفاده از محصول را داشته‌اند برای مخاطبان ارزشمندتر از توضیحات فروشندگان است. مخصوصا اگر در بین این نظرات، تجربه افرادی باشد که خیلی از مخاطبان به آن افراد اعتماد دارند و به توصیه‌هایشان عمل می‌کنند. هرچقدر این نظرات مثبت باشند، اعتماد به برند شما و وفاداری مشتریان و میزان فروشتان افزایش می‌یابد.

 


  • هوشمندانه قیمت گذاری کنید، حتی رایگان.

قیمت پایه ثابت در پارامترهای دخیل در فرآیند تصمیم‌گیری خرید است. زمانی که از محرک های فروش در پوشاک استفاده می‌کینم باید توجه ویژه‌ای به قیمت گذاری داشته باشیم. اغلب مردم هنگام خرید کالاهای مختلف را از لحاظ تعداد، وزن و قیمت با هم مقایسه می‌کنند تا به صرفه‌ترین آن را انتخاب کنند. برای استفاده از این محرک، بهترین و به صرفه‌ترین قیمت را با طراحی بصری جذاب چنان نشان دهید که مخاطب در سریعترین حالت آن را تشخیص داده و بتواند تصمیم‌گیری کند. برخی اوقات به‌صرفه‌ترین قیمت، قیمت رایگان است! محصول رایگان از آند دسته محرک های فروش در پوشاک است که افراد را به خرید بیشتر ترغیب می‌کند. شعار تبلیغاتی یکی بخر دو تا ببر برای خیلی از ماها حس آشنایی دارد.

افزایش فروش پوشاک
افزایش فروش پوشاک

کلام پایانی

همانطور که در بالا هم اشاره شد فرآیند تصمیم‌گیری در مغز پیچیده است، و برای تسریع در تصمیم‌گیری مغز تشنه این محرک‌هاست. محرک‌های دیگری هم در رده محرک های فروش در پوشاک جای دارند از جمله: توجه به راحتی و امنیت مخاطب، مهیا کردن فرآیند خرید ساده و آسان، استفاده از عوامل محیطی مانند رنگ‌ها، ایجاد حس اضطرار و کمبود در مشتری و غیره. این شمایید که باید با شناخت بهتر کسب و کار خودتان و شرایط موجود، از مناسبترین محرک های فروش در پوشاک استفاده کنید تا فروش را به میزان مطلوبی بالا ببرید.

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *